Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dva běžné dny brněnského komsomolce

16. 1. 2008

Rázná odpověď Brněnských komsomolců
Na letošní rok připravila Topolánkova vláda sociální škrty, zdražování, poplatky ve zdravotnictví. Zatímco před tímto krokem byly reakce občanů rozpačité, tentokráte se na petiční akci v Brně nesl jednoznačný nesouhlas proti těmto protilidovým krokům pravicové vlády.
Po úspěších našich petičních akcí za zachování úrazové nemocnice jsme v pondělí zahájili novou vlnu odporu petiční akcí proti všeobecnému zdražování a proti poplatkům ve zdravotnictví.
Nejen že kolemjdoucí se velmi rádi připojili svým podpisem, mnozí pozorně naslouchali příkladu z Latinské ameriky, z Venezuely, kde se věci daly do pohybu správným směrem. Taktéž letáky odkazující na stránky o latinské americe byly žádaným materiálem.
Mohlo by se zdát, že naše petiční akce byla pouhým Havlíčkovským "plivnutím do moře". Ovšem nezůstane jen u petičních akcí. Dnes se nám podařilo u několika desítek lidí porazit mediální moloch placený zahraničním kapitálem, toliko s čistou a prostě sdělovanou pravdou, bez jakýchkoli prostředků masové propagace. Zítra si kapitál vychová svými asociálními kroky generaci svých hrobařů.
Lidé nejsou hloupí, pane Topolánku. A nevěřím tomu, že někdy přistoupí na systém, kdy je člověk člověku vlkem, kdy se může jeden prosadit toliko na úkor druhého. Vzkaz z Brna je toho jasným příkladem.
Zdraví není zboží a lidé nechtějí žít v chudobě pro zisk skupiny vyvolených. My, mladí komunisté, chceme žít v míru. Ve společnosti, která bude založená na mezilidské solidaritě, bez útlaku, vykořisťování a válek. Usilujeme o lepší svět, než je ten dnešní.
Svůj článek bych si dovolil zakončit citací z knihy s podtitulem "Renesance socialismu očima jeho porážky": "Svět je těhotný změnou. Budoucnost patří socialismu... Ve jménu života i radosti i krásy".
Jakub Holas

Směr Kuba
Vítáme vás v Brně na Městském výboře Strany. I když ne tak docela, protože zasedací místnost ve druhém patře se krátce po čtvrté hodině odpolední proměnila v malou cestovatelskou loď. Předseda brněnské pobočky Společnosti česko-kubánského přátelství, s. Štofan, zde kromě kratičné schůze, na které nám byl představen smělý plán akcí této organizace na započnuvší rok, promítal i fotky z cest po socialistické Kubě, doplněné o jeho vtipné komentáře. Pokud byste čekali nějaké nudné, či snad dogmatické povídání o této zemi, byli byste zklamáni stejně tak, jak byl příjemně "zklamán" i jeden Lukáš z odkudsi, kterého přivel jeden soudruh (v Berlíně jste ho mohli poznat podle červeného baretu).
Možná, že kdyby se dopředu neřeklo, že to jsou fotky z Kuby, mnozí by si představili třeba Španělsko, Portugalsko... a na tuto zemi "třetího světa", líčenou nám v médiích jako zbídačenou, terorizovanou Castrovým režimem, by jistě nepomysleli.
I my jsme přispěli do plánu práce této organizace. David (KSM) zde informoval o petici proti všeobecnému zdražování. Topolánkova vláda svými kroky totiž nastoupila cestu k americkému systému zdravotnictví. Je o tom jeden film od amerického režiséra Michaela Moora, kdy vezme několik lidí (mezi nimi např. i ženu, jejíž život závisí na jednom léku, který musí brát každý den a který ve Spojených státech stojí tolik USD, že to od základu změní její život - na Kubě ten samý lék stojí pár pesos) z USA se zdravotními problémy na Kubu... A zájemce jsme pozvali na malé přátelské promítání tohoto filmu.
Jakub (KSM)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kampak na nás! :))

(Michal Doležel, 19. 1. 2009 13:48)

...Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, vás si každý koupí, na nás jste však hloupí! Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, víme jak ta vaše volnost vypadá!
My si v Čechách nenecháme bolševismem hlavy plést, republiku neprodáme za zradu a podlou lest, my jsme národ příliš zdravý, Šmeral nás tu nenakazí, naše zem je maličká, má však svého tatíčka. Za ním půjde každý Čech s písní na svých rtech. Kampak na nás bolševici copak vás to napadá...!
K. Hašler
http://www.youtube.com/watch?v=Lmud55Slh_c

Jozine,vrat se do Bohnic

(vik, 21. 11. 2008 4:50)

Jozine, nauc se nejdriv mluvit a psat, ty negramote! Delas ze sebe akorat debila. Asi jsem se trochu splet, ty ze sebe debila nedelas, ty DEBIL jsi.

JOZINA NA VAS A POSYPAT VAS

(JOZIN, 14. 11. 2008 8:08)

POSYPAT VAS A S HODNE UCINNUM PRASKEM NA VSI JSTE HORSI JAKO VSI JSTE BANDA NEBEZPECNYCH BLAZNU KTERI PATRI ZRUSIT OD SAMEHO KORENE ROZHODIT VAM SANDAL KOMANCI

Kapitalismus - zlo světa

(rrd, 16. 9. 2008 20:02)

Kdo řekne že komunismus je zlo světa je vykořistovatelský imperialista nebo nacista nebo oboje!

...

(Fík, 26. 2. 2008 23:25)

Já myslim,že je to parta recesistů. Todle přece nikdo normální nemůže myslet vážně...

Komunismus = zlo světa

(Asdf Ghjk, 11. 2. 2008 0:30)

Vy jste teda dobře poťapaná parta idiotů.