Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden neklidu proti radaru začíná

18. 4. 2008
V Hodoníně odmítli radar
Dle HaNo 18. dubna 2008: HODONÍN - Bezmála 670 podpisů na petici proti stavbě radaru USA v ČR a 570 podpisů na petici proti cizím vojenským základnám v ČR nasbírali včera mezi 16. a 17. hodinou aktivisté z KSČM a KSM v centru Hodonína. U Zimního stadionu oslovily dvojice hodonínských komunistů a svazáků z Brna lidi, kteří šli z práce na vlakové či autobusové nádraží. Lidé ochotně potvrzovali svůj nesouhlas s radarem i vojenskými základnami na petiční archy a poslouchali komentář předsedkyně OV KSČM v Hodoníně Martiny Milerové. Během chvíle jsme nasbírali stovky podpisů, podle uvedených adres i lidí z Ostravska, Frýdeckomístecka a různých měst a vesnic Jihomoravského kraje. Jde o všechny věkové kategorie od studentů a maminek s kočárky až po seniory. Během hodinové akce jsme se nesetkali s kýmkoliv, kdo by radar USA a cizí základny v ČR považoval za potřebné a prosazoval je, potvrdil jeden z aktivistů včerejší hodonínské akce.
(vž)
Dle HaNo 17. dubna 2008:O petici byl zájem
PRAHA - Pražští komunisté včera v rámci Týdne neklidu ve stánku na Václavském náměstí sbírali podpisy pod protiradarovou petici Středočechů. Stánek obsluhovali poslanec Václav Exner a tajemník Pražské rady KSČM Viktor Pázler. Při akci, kterou po půl druhé hodině ukončil déšť, se jim podařilo získat 150 podpisů. "Mile mě překvapilo, že většina z těch, kdo podepsali, byli mladí lidé, dokonce vybíhaly ven i prodavačky z okolních krámků a podepisovaly s tím, že nechtějí v zemi cizí vojáky. Zájem byl dokonce i o pozvánky na 1. máj, kterého se rozdalo okolo dvou set," řekl Haló novinám Pázler s tím, že jen asi dvěma lidem se stánek komunistů příliš nezamlouval.
(fr)
Pozvánka z HaNo 18. dubna 2008: Protestní pochod Společně proti radaru! pořádají středočeská a plzeňská krajská organizace KSČM zítra, v sobotu 19. dubna, z Míšova na kótu 718, kde by mohl stát radar USA. Sraz účastníků v 11 hodin před OÚ Míšov. Od 13 hodin posezení v Míšově s poslanci KSČM. Vyráží tři desítky stranických autobusů, dnes v Haló novinách je informace o veřejné dopravě. JEŠTĚ NENÍ POZDĚ ŘÍCI NE!
Dle HaNo 18. dubna 2008: Již zítra proti radaru na Ploštinu
Nejen Míšovem bude zítra živ angažovaný protiradarový člověk. Klub mladých při OV KSČM Zlín vás co nejsrdečněji zve na MÍROVÝ POCHOD na PLOŠTINU. Odjezd bude ze Zlína zítra v 8:33 hodin, a to ze stanice Zlín-střed, směr Vizovice. Od 14 hodin začíná na Ploštině program (aby na místo akce stihni dorazit i sportumilovní pěší turisté, neboť v případě nedeštívého počasí je na programu i organizovaný pochod). Vše otevře mírová manifestce s pietním aktem. Od 15 hodin následuje kulturní program, občerstvení bude samozřejmě připraveno. Po celou dobu bude možné navštívit muzeum na Ploštině.
Zvou také členové Ústřední rady Komunistického svazu mládeže Lukáš Kollarčík (KSM Luhačovice) a David Pazdera (KSM Brno).
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář