Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva do tisku ;o)

1. 2. 2008
31. ledna 2008 odpoledne proběhla v Brně na Hlavním nádraží petiční akce proti všeobecnému zdražování a proti celé současné privatizaci a deformě zdravotnictví, pořádaná Komunistickým svazem mládeže. "Je to již třetí petiční akce, která proběhla v Brně a další se připravují", prohlásil Jakub Holas z klubu KSM Brno - Jiskra. Komunistický svaz mládeže tak podporuje především iniciativu poslance za KSČM vystupujícího za petiční výbor s. Stanislava Grospiče a vyjadřuje jasný nesouhlas s asociálními a protilidovými kroky Topolánkovy vlády. Celá kampaň navíc navazuje na demonstraci i petiční akce za zachování Úrazové nemocnice v Brně, které pořádá Brněnský KSM od uplynulého období.
Za dvě hodiny akce občané podepsali na sedm petičních archů, někteří se také již poněkolikáté(!) zapojili aktivně do kampaně hned na místě a pomáhali s oslovováním lidí na jednom z nejfrekventovanějších míst v Brně. Mezi lidmi byl zájem o letáky Komunistického svazu mládeže, namířených proti antikomunismu a proti imperialismu, který se snaží - přes své proklamace o "vymírajících komunistech" - zakazovat KSM, srp a kladivo, odsoudit maďarské komunisty, neváhají komunisty tak jako v Turecku zatýkat, či jako v Kolumbii vraždit.
Rovněž řada lidí projevila zájem o pozvánky na Latino večer, který pořádá Brněnský KSM 9. února v 19h na radnici MČ Brno-střed s tanečním vystoupením a mojito drinkem. Nesetkali jsme se s žádným antikomunistickým útokem, naopak, velmi nelichotivě lidé hovořili například o plánech pana ministra Julínka. Vzkaz byl jednoznačný: pryč s ním i s jeho snahou škrtat Úrazovku!
"Toto je pouze úvod celorepublikové kampaně proti těmto protilidovým krokům současné vlády nejen ve zdravotnictví, kterou společně s dalšími organizujeme, brzy vypukne nejen v Brně a v Praze, ale i v Plzni, Ostravě, Jičíně, na Kladně, v Berouně, Přerově, Prostějově a právě třeba ve spolupráci se Standou Grospičem v celých středních Čechách", prohlásil předseda druhého brněnského klubu KSM, David Pazdera.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář