Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunistické hnutí - Československo

Příspěvky

Vás přejde smích!

23. 3. 2008

Článek v duchu reakce na předešlý, námi publikovaný článek antikomunisty "Bože, jak hluboko jsme klesli". Ze stejné rubriky - Komunistické hnutí Československo. Myslíme, že velmi vypovídá o dnešní době. Byl uveřejněný ještě před komunistickou demonstrací za socialismus 25. února 2008 (stejnojmenné video je na YouTube).
A teď už k článku "Vás přejde smích". Je pro mě velkou ctí a zároveň velkou radostí , že mohu těmito slovy Kl. Gottwalda začít svůj článek. A použil bych je rád znovu - a to především v praktickém životě.
 

Bože, jak hluboko jsme klesli ...

11. 3. 2008

Dle výzkumu agentury CVVM je nejoblíbenějším politikem národa českého Bohuslav Sobotka. Ten veselý a bodrý chlapík s vizáží Otíka z filmu Vesničko má středisková, ten bývalý ministr financí, co mu nedělá problémy jedním tahem pera vyhodit oknem přes 20 miliónů, jen aby se zavděčil estébáckému kamarádovi svého partajního šéfa, ten “odborník”, který chtěl banku v hodnotě 10 miliard prodat za 1,- korunu českou.
 

Obludná reklama

18. 2. 2008

Redakce www.gottwald.estranky.cz se distancuje od obrovité reklamy na Renault, kterou na naše stránky vkládá jejich provozovatel. Pokud někdo z provozovatelů či správců serveru sleduje naše stránky, byly bychom rádi, kdyby zde umísťoval alespoň reklamy na české výrobky:-)
Což samozřejmě neučiní...
...tedy mimo malý vtip nás opravdu zaujal ten kontrast reklamy vkrádané pomalu i do našich stránek - je opravdu otázka, kolik ze čtenářů stránek Společnosti KG si koupí nový Renault...
...v odpověď tomuto reklamnímu banneru v naší malé virtuální třídní bitvě zde umisťujeme báseň 33-letého autora...
 

Popírání hodnot - alibi buržoazní morálky

18. 1. 2008

Velmi často se setkáváme s relativizací či popíráním významu našich i světových osobostí pokrokového hnutí - ať už z oblasti politiky, umění, atd. Často slyšíme vyložené pomluvy či lži o těchto osobnostech, ve kterých je haněn jejich život i jejich dílo.
 

Dotaz na soudruha předsedu ÚV KSČM

9. 1. 2008

Dobrý den soudruhu předsedo,

chci se tě jako člen KSČM zeptat na vysílání Rádia Haló Futura a to na konkrétní jednotlivé věci. Patřím mezi pravidelné posluchače tohoto rádia, které je provozováno společností Futura mající vazbu na naši stranu. Je mi občas až trapně za věci, které se díky rádiu Haló Futura dozvídám.

 

image - aneb kdo hlasuje v anketě

8. 1. 2008

Chtěli bychom upozornit na jednu zajímavou situaci na internetu.

Tedy na webových stránkách www.image.cz , které jsme dostali v jednom z mailů jako odkaz. Jde o stránku, kde je anketa všech politiků v nejvyšších celostátních, evropských i komunálních zastupitelských sborech buržoazního státu. Poslanci, senátoři, hejtmani, prezident ČR či europoslanci.

 

Bilancování

24. 12. 2007

Konec roku je časem bilancování, tak jsme se rozhodli, že i tak zatím krátký život našich stránek si již přesto zaslouží zbilancování rovněž, a to formou srovnání. Srovnání s rubrikou „Mladá levice“ na internetovývh stránkách Haló novin.
 

Vystoupení mladého studenta historie,

19. 12. 2007

...člena KSČM ve Zlínském kraji na semináři "Jak vyhrát volby v roce 2008", pořádaného zlínskými a otrokovickými komunisty 17/11 t.r., s širokou účastí mladých, třeba ze Vsetína, z prostějovské Komise dětí a mládeže při OV KSČM, ze seminář zaštiťujícího Klubu mladých při OV KSČM ve Zlíně a další. (např. člen ÚV KSČM Karel Picek či poslankyně za KSČM K. Konečná či zakladatel Komunistického svazu mládeže, v minulých volbách do Senátu kandidát KSČM Petr Šimůnek)
 

Komunistický svaz mládeže má moji podporu

7. 12. 2007

V posledních měsících si mnozí spoluobčané stále více začínají uvědomovat dopady kroků současné vlády. Ne všichni se však zatím odhodlali k veřejným protestům. A pokud, tak jsou tyto protestní akce prozatím roztříštěné. Pokud však chceme něčeho dosáhnout, je zapotřebí lidi spojovat, informovat je a aktivizovat. A právě v této činnosti nám velmi pomáhá Komunistický svaz mládeže. A ne pouze v poslední době. Jeho činnost, to nejsou pouze 1-2 akce za rok, ale každodenní mravenčí práce mezi lidmi. O mnoha jejich aktivitách se neví. Sdělovací prostředky o nich mlčí. Asi vědí proč. KSM jde totiž přímo k podstatě, pojmenovává věci pravým jménem a to se mnohým nelíbí. Proto dovolte pár příkladů aktivit KSM.
 

Chce to nové tváře, novou dynamiku, nový začátek

8. 11. 2007

V Římě mají ještě po Etruscích „ústa pravdy“. Pověst praví, že se sevřou, když do nich vsune ruku ten, kdo nemluví pravdu. Po přečtení článku Josefa Hellera (HaNo 2.11.2007) mám pocit, že by mu už ruka asi chyběla. Výkon, který odvedl, je na úrovni začátečníka, jenž poprvé vstoupil na ochotnické jeviště . Nic na tom nemění skutečnost, že je i nadále přesvědčen o své výlučnosti. V jeho případě i v případě jemu podobných mě však už asi vůbec nic nepřekvapí.