Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bilancování

24. 12. 2007

Nevybrali jsme je, abychom si je jen z našeho rozmaru vzali na „paškál“, ale proto, že se zde objevují minimálně 3 články, útočící jednak na dva materiály dostupné na našich www.gottwald.estranky.cz, aniž by se s nimi čtenáři vstoupivší do rubriky „Mladá levice“ měli možnost seznámit a pak také nepravdivě na Komunistický svaz mládeže. Taktéž jednomu z krajských manažerů mládeže nebylo umožněno na stránkách „Mladýma očima“, která je určena především pro Komisi mládeže ÚV KSČM, pod kterou KMM spadají, publikovat „Šleh...“ (krátký komentář na této stránce), přestože Roman Janouch, jeden z dalších členů vedení Komise mládeže (člen její delegace do Číny a autor rozhovorů útočících na KSM - s tajemníkem Komise mládeže Dvořákem a rovněž zneužil rozhovoru s představitelem Die Linke z Německa, který ovšem považoval kritiku mladých komunistů za zcela oprávněnou a rovněž uvedl, že právě Die Linke má se sociál-demokratizací strany problémy) který měl polovinu ze „šlehů“- jistě „shodou okolností“.

Jinak k některým reakcím na stránkách „Mladýma očima“ - my jsme zvyklí, že když něčí článek kritizujeme, nejdříve ho zveřejníme. Na našich www.gottwald.stránkách si rozhovor s J.Benešem ( člen vedení Komise mládeže útočící v něm na KSM ) přečetlo 81 lidí, na stránkách „Mladé Levice“, „domovských“ stránkách Beneše asi čtvrtina.

Jistě to nebude proto, že na našich se mohou seznámit i s tím druhým pohledem.

V následujících číslech jsou uvedené články z rubriky Mladá levice na www.halonoviny.cz, kde jsou namíchány články jak z „Mladými očima“ (kam přispívají členové Komise mládeže) a „Mladá levice“ (kam z hlediska aktivit přispívá především, nikoliv však výlučně KSM), jinak v tištěné verzi rozdělené.

Statistika, čísla platná k 23/12, 20.00h
Hodnocení – 1 – určitě ne; 4 – nevím; 7 – určitě ano

V Haló novinách „Mladýma očima“ Majdáková – buďme kritičtí i sebekritičtí – ohodnotilo 23 čtenářů průměrem 4
Šleh Zdeňka Milaty – ohodnotilo 28 čtenářů průměrem 4,36
Remixy levicových DJ’s duněly v Meli Melo - ohodnotilo 12 čtenářů průměrem 3,67
Rozhovor s Ivanem Dvořákem, 2.část - ohodnotilo 33 čtenářů průměrem 3,12
Rozhovor s Ivanem Dvořákem, 1.část – ohodnotilo 7 čtenářů průměrem 1,71
Vystoupení Kateřiny Konečné na Konferenci KSČM k mládeži - ohodnotilo 23 čtenářů průměrem 4,83
Statečné srdce – archetyp levičáka (II)– čtenářů 10, 3,7, (I) – ohodnotilo 18 čtenářů průměrem 4,89

V Haló novinách „Mladá levice“
2x z kinoklubu – 7 čtenářů průměrem 5,86

Ruce pryč od památníků lidových vítězství – 35 čtenářů průměrem 6,6
A hrdý buď, žes vytrval - 38 čtenářů průměrem 5,87
Solidaritu s maďarskými komunisty - 10 čtenářů průměrem 5,6
Maďarští komunisté nekapitulují - 20 čtenářů průměrem 6,15
Člověk zvláštního ražení - 22 čtenářů průměrem 6,73

Jistě jste si všimli, kolik čtenářů články ohodnotilo. Článek lze z jednoho počítače ohodnotit myslíme dvakrát. Rovněž máme předpoklad, že článek ohodnotila minimálně polovina čtenářů, kteří jej četli. Tedy zkráceně že počet hodnocení odpovídá počtu čtenosti toho kterého článku. Nechceme si tu hrát s čísly. Jen nás štve, když my z KSM jsme v článcích napadáni, že vyhraněně prosazujeme svůj program bez ohledu na sympatizující a rovněž že stojíme vyhraněně proti komisi mládeže. Ale ve skutečnosti je to tak, že na centrálních stránkách KSM dostane prostor člen vedení komise mládeže, cenzurovaných na vlastních stránkách a rozhovory, které nikoho nezajímají, jsou vydávány za stanoviska mladých komunistů a tato skutečná stanoviska jsou pak cenzurována a nebo ještě k tomu ostouzena. Jeden z členů komise mládeže říkal na té již tolikrát skloňované konferenci „Mladá KSČM“, hned poté, co řekl, že práce našich rodičů a prarodičů nás jen dostala k roku 89“ to, že „když slyší naše názory, diví se, že umíme používat internet a dokonce barevnou fotografii!“. Odpovědí mu budiž návštěvnost článků na našich stránkách, např. nejen výše zmíněného rozhovoru s Benešem, ale i odpověď na tento bezprecedentní útok na stránkách Haló novin proti KSM a to článek „Antikomunismus ve vedení KSČM“, který si otevřelo 173 čtenářů, rozhovor s Dvořákem 26 čtenářů, článek Marty Semelové „Komunistický svaz mládeže má mojí podporu“ 50 čtenářů a Šleh Martina Peče „Doleva nebo s komunisty?“ 41 čtenářů.

Přičtěte si kolik mají oba články návštěvnost na www.ksm.cz.
A přejeme vám pevné nervy i v novém roce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář