Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak skončila rudá výstava?!

10. 5. 2008

Kvůli incidentu byla uzavřena výstava
VÝTVARNÉ UMĚNÍ
PRAHA Výstava Guma Guar - Meze tolerance, která probíhala minulý týden na Staroměstské radnici v Praze, musela být uzavřena poté, co ji skupina čtyř lidí poničila sprejem. Incident se odehrál 1. května pozdě odpoledne, kdy Galerie hlavního města Prahy slavila 45 let své existence. Do výstavního sálu vtrhli čtyři černě oblečení lidé, kteří postříkali exponáty autolakem. Výstava pak musela být z technických důvodů přerušena a kvůli poškození už nebude otevřena. Ostatní akce galerie proběhly bez problémů.
(kul)
LIDOVÉ NOVINY 6. května 2008
P. S.: Určitě jste si všimli, že v Lidových novinách jaksi pozapomněli napsat o čem výstava pojednává...

Policie šetří útok na výstavu o zákazu KSM
PRAHA (trj, ČTK) - Byl čtvrtek 1. máj 2008. Čtyři černě oděné postavy zamířily na výstavu Meze svobody (ve skutečnosti Meze tolerance - poz. red.) na pražské Staroměstské radnici. Exponáty postříkaly černým sprejem, zurážely kustodky a zničily projektor. Odešly a Galerie hl. m. Prahy výstavu ukončila. Čin černých korzárů šetří policie.
Výstava poukazovala na zákaz činnosti Komunistického svazu mládeže (KSM) ze strany ministerstva vnitra. Autorem byla skupina Guma Guar. Výstava o zákazu činnosti KSM už přístupná z rozhodnutí městské galerie nebude, shodli se včera Milan Mikuláštík ze skupiny a tisková mluvčí galerie Irena Tyslová.
PRÁVO 6. května 2008

"Rudou" výstavu zničili sprejeři
Praha (man) - Skupina zakuklenců vtrhla včera do Galerie hlavního města Prahy. Na Staroměstské radnici zničili černými spreji výstavu Meze tolerance. Umělcí tam vystavovali propagační materiály Komunistického svazu mládeže. Exponáty přestříkali sprejeři číslicí 242. "To může být odkaz na počet lidí popravených komunistickým režimem", řekla mluvčí galerie Irena Tyslová. Výstava skončila, po útočnících pátrá policie.
MF DNES 6. května 2008

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Dr.Che

(Rea, 20. 5. 2008 19:16)

Tak za prvý jsem holka,Che.Za druhý jsem tím chtěla vyjádřit, že to je hnus. Ta výtvarná skupina i ksm mají moji plnou podporu.

Pro REA

(Dr. CHE, 11. 5. 2008 15:27)

REA,ty jseš teda tak vtipnej,že jsem se smíchy málem posr..!

To je teda síla

(Rea, 11. 5. 2008 10:17)


Soudruhu bože, my jsme se snad ocitli rovnýma nohama v druhý republice.