Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vystoupení s. Jakuba Holase na diskusním čtvrtku

18. 4. 2008
Ruku v ruce s roustoucími útoky reakce jak na KSM, tak i na základní sociální jistoty i lidská práva narůstá i množství úkolů, které Komunistický svaz mládeže a KSČM musí plnit, chce-li dostát své úloze v dnešní společnosti. Proto byla na posledním sjezdu KSM mj. i vznikla skupina, která se bude věnovat agitačně-propagační činnosti v rámci Ústřední rady Komunistického svazu mládeže. Důvody byly více než jasné. Potřeba prolomit mediální blokádu, dostat naše názory, ale i nezkreslené informace mezi lidi, mezi pracující a především mezi mládež, získávat pro myšlenku komunismu nové příznivce, sympatizanty, členy. Stavět proti antikomunistickým lžím naši hráz - hráz pravdy. Za tímto účelem je potřeba věnovat patřičnou pozornost agitaci a propagaci.
Agitační a propagační činnost v KSM do současné doby prakticky závisela individuálně na tom kterém klubu. To s sebou neslo mnohé komplikace. Nejen, že nebyly jednotné materiály a postupy, ale často ani některé kluby nevěnovaly patřičnou pozornost agitačně-propagační činnosti, nebo si s ní prostě nevěděly rady. Jde tedy o to, pomoci regionálním složkám naší organizace z centra. A to tvorbou jednotných materiálů, plakátů a brožur, výměnou informací a zkušeností, zkoušením nových přístupů, jak zpropagovat KSM a jeho politiku. A v tom děláme další a další kroky kupředu.
Pokud jde o Komunistickou stranu v Brně, chtěl bych zde vyzdvihnout to, že při Městském výboře funguje agitačně-propagační sekce a jsem moc rád, že ji vede tak zkušený odborník v oboru, Aleš Kopka. Měl jsem možnost seznámit se s jeho prací, s jeho činností, má moji obrovskou úctu. Hlavně jde o to, že i přes svůj věk a zdravotní stav odvádí kvalitní práci, která dokáže oslovit pracující i mládež. Umí pracovat i s moderní technikou, je to zásadový komunista a dokáže propagovat naše myšlenky. Z jeho práce, soudruzi, si beru příklad.
Jde o to se nebát. Neustupovat. Nestydět se za to, že jsme komunisté. Vždyť koho může oslovit ten, kdo se stydí a schovává?! Nedělá to nikdo, nedělá to ODS. Proč bysme to měli dělat my?!
Děkuji za pozornost.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář