Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Doleva“ nebo s komunisty?

4. 12. 2007

Nemusel jsem souhlasit se všemi názory všech členů KSM, nikdy jsem však nikoho nenutil, aby souhlasil s mými. Vždy jsme ovšem vedli plodnou debatu, ne direktivu. Vznikla pevná přátelství a já si vždy říkám - posuzuj dle vykonané práce. Není jí rozhodně málo. Někdy si ale připadám jako jeden z mála, který si jí opravdu váží. A musím poznamenat - mají u mě větší vážnost než ti, kteří rádi mluví ,ale odvahu pevného postoje registrovaného komunisty nepobrali.

Neodpustím si poznámku ke slovům z této akce - Definice komunistické strany, která se týka jen práva na práci, je nejen pro mě nepřijatelná. Nejsme sociální demokracie. Alespoň doufám. Našim posláním je kvalitativní změna celého společenského řádu. To je cíl. Rád bych, aby se pod některými elaboráty nevytratil.

Pokud budem k pluralitě názorů přistupovat metodou "jeden názor 2x", pak se z místa nepohnem. Tato výtka míří ovšem ne směrem doleva, nýbrž přesně naopak.

Osobně také považuji materiál o antikomunismu v našich řadách, stejně jako podnětné vystoupení na konferenci mládeže, za podstatný příspěvek do diskuze k řešení stranické krize. Koneckonců účast svazáků na konferenci byla milou změnou před jistým tíhnutím k "modernistické" uniformovanosti.

Nebudu odkazovat na literaturu, avšak v uších mi zní řeč gen. tajemníka KSS ze srpna 68 :" Nech odpadne, čo je kolísavé!". Neomylná slova se zjevným řečnickým talentem, to obojí nám dnes schází. Končil slovy " Rob túto robotu pre národ!" a já neznám vhodnější k zakončení vlastního textu.

Martin Peč
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář