Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladí (opravdoví) komunisté a ti druzí

13. 12. 2007

KSČM, jejímž jsem rovněž krátce členem, je společenství tisíců různých skutečných, přesvědčených soudruhů a naopak těch, kteří si jen tak říkají. Ti, kteří ve skutečnosti jen parazitují na práci řadových členů strany, způsobem, který je mi skutečně odporný.

Důvodem toho, proč píšu tento článek je ten, že vše má své hranice. My sice dokážeme zkousnout hodně, ale dlouhodobé pokusy určitých samozvaných „expertů“ z KSČM nějakým osobitým způsobem vytvořit alternativu KSM, opět dospěla do chvíle, kdy se zase objevila, dříve Odborná skupina - dnes Komise mládeže, na jejíž konferenci na Pražském magistrátu, na kterou jsme byli pozváni, se opět ukázalo, co jsou lidé typu Dolejš, Janouch a jim podobní, kteří o nás, o KSM mluví jako o extremistech a rozbíječích strany.

Já jako člověk nemám problém respektovat odlišné názory v rámci strany i mimo ni, ale očekávám, že s těmito takto jinak smýšlejícími lidmi bude probíhat zcela otevřená, demokratická diskuze, bez zbytečného napadání a urážení. S tím, že by snad mohlo dojít i ke společné dohodě o spolupráci.

Způsoby, které nám předvedli někteří členové této Komise mládeže a také vedení této komise, bylo skutečně něco neskutečného. Jak říkám, mně by na poslankyni Kateřině Konečné ani tak nevadilo, že není tak radikální, jak bychom si představovali, ale nerozumím tomu, proč není ochotná pochopit, že být přesvědčeným komunistou neznamená být „posedlý“ Stalinem, ale stačí dívat se na něj, jeho činy a dobu pohledem toho, co ztratila dělnická třída pádem Sovětského svazu, který nebyl poražen dokud v jeho čele stáli Lenin a Stalin, ale právě později , když se do jeho vedení dostali ti, kteří jejich myšlenky opustily. Stejně tak to bylo i v celém období socialismu nejen v SSSR, ale i u nás. Nic není černobílé, nedá se jednoduše říct, že vše bylo dokonalé, ale ani se nedá říct pravý opak. Důležité je, stát za tím, že systém před rokem 1989 byl jednoznačně lepší než ten současný kapitalistický.

Naše jednotlivá vystoupení byla naprosto jasná, nekompromisní a kritická k tomu, s čím se opravdu nedá souhlasit, ať už je to snaha vedení strany nás zatáhnout do Strany evropské levice, plné bezvýznamných umírajících straniček, jako je kdysi slavná a významná Francouzská komunistická strana, či Strana demokratického socialismu, což jsou tzv. „moderní“ strany, útočící na odkaz Marxe, Lenina a celou historii komunistického hnutí a jim podobné organizace. Rovněž jsme vyjádřili svůj odpor vůči snaze o cílenou likvidaci a rozdělování vůbec celého komunistického hnutí v naší republice, mám na mysli destruktivní politiku některých z hlavních představitelů strany rozcházejících se s světovým komunistickým hnutím, někdy dokonce s programem a dalšími materiály KSČM.

Stará generace komunistů odchází a žádná nová se sama od sebe neobjeví, a tak zde zbude jen Komunistický svaz mládeže, jako součást komunistického hnutí?

Závěr konference byl už jen dovršením velikého strachu, který z nás tito lidé uvnitř KSČM mají. Někteří z nich jsou sice mladí fyzicky, ale zkostnatělí a zamrzlí duchem.

To, co následovalo v dalších dnech, už jen demonstrovalo nenávist k nám a k některým členům KSM především. Slova pana (soudruha) Dvořáka v rozhovoru, uveřejněném v Haló novinách na stránce Mladýma očima, bylo skutečně neuvěřitelné. To, jakým způsobem v podstatě popřel, že hájí jakékoliv komunistické myšlenky, je skutečně dokonalé. Jeho sprostý útok na KSM nemá snad ani smysl dále komentovat.

Jen bych na závěr konstatoval, že je jasné, že s těmito podobnými rozbíječi komunistického hnutí tady nic pozitivního nevybudujeme. Nastal čas na radikální změny. Na novou bolševizaci strany - její záchranu! Nebo jinak dopustíme její postupný konec.

Jiří Hráček, KSM Brno
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kampak na nás! :))

(Michal Doležel, 19. 1. 2009 13:52)

...Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, vás si každý koupí, na nás jste však hloupí! Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, víme jak ta vaše volnost vypadá!
My si v Čechách nenecháme bolševismem hlavy plést, republiku neprodáme za zradu a podlou lest, my jsme národ příliš zdravý, Šmeral nás tu nenakazí, naše zem je maličká, má však svého tatíčka. Za ním půjde každý Čech s písní na svých rtech. Kampak na nás bolševici copak vás to napadá...!
K. Hašler
http://www.youtube.com/watch?v=Lmud55Slh_c