Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antikomunismus je hlavní pošetilostí naší epochy

10. 3. 2008
Solidaritu s Christel Wegner!
Média od Frankfurter Rundschau po FAZ a BILD stejně jako politikové všech ustavených politických stran mohou po několika dnech slavit své první vítězství ve svém antikomunistickém tažení: frakce Die.Linke v zemském sněmu Dolního Saska vyloučila Christel Wegner, členku DKP, na základě jejích vyjádření v televizním vysílání Panorama ze svých řad. Současně nás však těší rozhodnutí naší soudružky, přesto ve sněmu setrvat. Po více než padesáti letech státní antikomunistické doktríny to bylo konečně poprvé, co byla zvolena do západního parlamentu komunistka.
Christel bylo vytýkáno, že, mimo jiné, chce vrátit státní tajnou službu NDR a také berlínskou zeď. My tvrdíme, že v této kampani proti Christel Wegner jde o mnohé, jistě však ne o vážný konflikt (kvůli bývalé?)s bývalou NDR. Ve skutečnosti jde o to, klackem antikomunismu rozpoltit a oslabit Die.Linke a její spojence. Jinak se totiž nedaří politickým elitám zastavit nástup levicových sil do dalších západoněmeckých zemských sněmů. Bohužel však i politikové Die.Linke této antikomunistické kampani podlehli.

DKP a SDAJ podporovali při minulých volbách svými kandidáty, doporučeními atd. Die.Linke, protože viděli a vidí jako svoji povinnost, společně bojovat proti odbourávání sociálních práv a demokracie, proti politice válek a utlačování. Při uzavírání těchto volebních svazků jsme připraveni akceptovat a diskutovat některá naše rozdílná stanoviska. Na tomto SDAJ bude trvat i v budoucnosti. Je více než pokrytecké, když představitelé od CDU po Zelené se rozčilují na útlakem opozičních sil v bývalé NDR, zatímco Komunistická strana Německa (KPD) je v BRD zakázána více jak 50 let. Je skutečně nechutné, když ti samí politikové společně odsuzují „Zeď“, zatímco na hranicích EU s pomocí spolkové policie nechávají umírat utečence, kterým zabraňují v přístupu do „pevnosti Evropy“. (Dodáváme, že další zdi proti Mexičanům a proti Palestincům stojí v USA a Izraeli).

Současný antikomunistický hon na čarodějnice, stejně jako zákaz KPD v roce 1956 jasně ukazují, že antikomunismus je namířen proti VŠEM pokrokovým a demokratickým silám. Tenkrát použila Adenauerova vláda zákaz KPD ke kriminalizaci společného lidového hnutí proti remilitarizaci západního Německa. Útoky proti komunistům dnes slouží k oslabení formování sil, které nazývají realitu dnešní doby pravým jménem, které říkají nahlas a veřejně, co je důvodem pro prodlužování pracovní doby ve veřejných službách, rozšíření málo placených brigád na úroveň Hartz IV, nedostatek vzdělávacích zařízení, nasazování Bundeswehru při posledních konferencích NATO o bezpečnosti, klecová opatření proti demonstrantům při konání G8 v r.2007, válečná nasazení v Afgánistánu a neomezená propagace neofašistické NPD: Je to KAPITALISMUS.

SDAJ vyjadřuje svoji podporu výroku Christel Wegner ve vysílání Panorama o tom, že je nutné, aby vymoženosti revoluce pro lidi byly chráněny. Toto stanovisko potvrzují např. fašistický Pinochetův puč proti pokrokové Allendeho vládě v Chile v roce 1973 nebo neúspěšný pokus o puč proti vedení Bolívarovské republiky Venezuela v roce 2002. Tyto příklady také jasně ukazují to, že rozhodnutí o tom, jestli jsou orgány bezpečnosti nutné nebo ne, leží v rukou sil, proti nimž jsou výdobytky revoluce prosazovány, do jaké míry jsou tedy tyto síly schopny akceptovat vůli většiny lidu. To, že zástupci spolkové vlády nechtějí toto stanovisko akceptovat, protože sami ignorují většinovou vůli německého lidu, když prosazují odbourávání sociálních jistot a válečné operace, je nám absolutně jasné. Není zde proto důvod, abychom tyto mocipány o našem stanovisku přesvědčovali. Pokud budeme za toto stanovisko ovšem kritizováni pokrokovými a demokratickými silami, rádi pak budeme na toto téma diskutovat. Neboť toto vidíme jako další krok, aby se v parlamentech a na vedoucích pozicích spojily síly v boji proti likvidátorům pracovních míst, sociálním vykořisťovatelům a těm kteří vždy volají po válce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář