Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osobní prohlášení Heinze Stehra, předsedy DKP

25. 3. 2008
Pro nás je představitelný jen takový socialismus, který umožní co nejširší možné rozvinutí demokracie. Čím více lidí se však začne účastnit skutečných demokratických procesů, tím přesvědčivější a účinnější je každá forma útlaku, sledování a přesvědčování, tedy věcí, které jsou se socialistickou demokracií naprosto neslučitelné.
V neposlední řadě bojujeme proti úmyslům ministra vnitra Schäubleho, který chce z naší země udělat stát, který bude mít plně pod dohledem, kde se bude vše sledovat a tím budou eliminována jakákoli demokratická práva. Tedy základní práva ořezat a zlikvidovat a zavést kontrolu nad myšlením lidí. Skandální však ale není jen zpravodajství z Panoramy, skandální jsou i reakce na něj.
Nezávisle na tom, zda výroky Christel Wegner byly v jednotlivostech správné nebo ne, ukázal následný vývoj, že v této zemi je nemožné veřejně vyjádřit odlišný názor. Ten, kdo je členem Komunistické strany, je neustále považován za "zatvrzelého" a za člověka, který chce jen vrátit staré časy. V jiných evropských zemí by snad na tímto „pohledem na demokracii“ jen potřásli nevěřícně hlavou.
Christel Wegner rozhovor poskytla v dobrém úmyslu. Podle našeho názoru však potom udělala chybu – napsala totiž mezitím zemskému předsednictvu Die.Linke Dolní Sasko dopis, ve kterém je značně sebekritická. Stejně tak bylo a bude z její strany očekáváno, že odstoupí. Hlasy voličů a voliček byla do zemského sněmu demokraticky zvolena. Nejedná se zde o žádné matení voličů, nikdy jim přece netajila, že je členkou Německé komunistické strany. Vyzýváme ji a podporujeme, aby dále hájila svůj mandát, protože kampaň proti socialistickým a komunistickým pozicím není náhodná, byla přesně naplánována a vystupňována.
Vzpomínám si na to, že i na Die.Linke útočili ve většině spolkových zemích kvůli její „protiústavnosti“, podobně jako na DKP. Všimněte se, že nadace Hanse Seidela, velmi blízká CDU organizovala semináře a prováděla analýzy, aby očernili a zlikvidovali DKP a bavorský ministerský předseda Günther Beckstein využil své „show“ k diskuzi a urážení DKP. Je také známo, že CDU v Hessenu tři týdny před volbami zveřejnila jakýsi pamflet s nepravdivými informacemi a pomluvami o Die.Linke a DKP.
18. února 2008 vyloučila frakce Die.Linke na základě masivního nátlaku ze strany médií a bohužel také stranických špiček Christel Wegner z nově vytvořené frakce. Die.Linke se ohnula před stání antikomunistickou doktrínou, avšak bez toho, aniž by se od těchto praktik osvobodila, nemůže politickou situaci nikdy změnit. Toto rozhodnutí znamená také pro levicové síly ztrátu tolik důležité solidarity a suverenity. Můžeme si jen přát, aby při dalších politických rozhodnutích frakce prokázala více samostatnosti a rozhodnosti, tak, aby si následně pro svůj volební program získala co nejširší podporu od různých politických sil.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář