Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sever proti jihu

28. 12. 2014

Kdo jste si mysleli, že poté, co se objevil šílený a exhibující Jihokorejec, prý rapper, pod jménem PSY (slušelo by se dodat i to "CHO"), se svým hitem Gangnam style a když Jihokorejci koupili letiště "Václav Havel", nemůže už z fašistické (i dle dokumentů z České televize) Jižní Koreje přiletět další hrůza. Ale to jste se přepočítali.

Když jsem listoval záchodovou četbou, která se dnes vydává pro mladé lidi o populární hudbě, tak jsem mimo odhalených zákoutí těla a života Miley Cyrus nalezl i "K-POPové šílenství" zprostředkované jihokorejskou skupinou B.A.P., což znamená Best Absolut Perfect. Šestice protagonistů skupiny vypadá jako naimpregnované čínské mrtvoly z výstavy Bodies revealed (toho času v Brně), či jako obludné voskové figuríny z dílny Muzea madame Tussauds. Když jsem si potom přečetl komentář u jedné z fotografií jejich fanynek "Už dlouho jsou fanynkami K-POPu - a teď jsou přešťastné, protože zažily B.A.P. naživo", vzpomněl jsem si na to, jak podle režimních médií v Koreji severní prý vymývají lidem, zejména mladým, mozky a zároveň také, jak mi před nedávnem můj přítel doporučil jednu mladou a energickou severokorejskou kapelu s názvem Moranbong band.

O objev této skupiny bych se chtěl podělit i s Vámi, protože členky této kapely, v rukou s houslemi, celly, ale i elektrickými kytarami, které v nových profesionálních úpravách i prostředí zpívají revoluční písně Korejské lidově demokratické republiky, dávají jihokorejským, s prominutím, pitomečkům z B.A.P., pěkně na frak.

Samozřejmě Moranbong band u nás můžete najít pouze na YouTube.

David Pazdera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář