Jdi na obsah Jdi na menu
 


Solidarita s Venezuelou a Bolívií, solidarita s Kubou

10. 10. 2008

Solidarita s Venezuelou a Bolívií

Komunistické a dělnické strany shromážděné v Aténách u příležitosti 90. výročí založení Komunistické strany Řecka (KKE) a 40. výročí Komunistického svazu mládeže Řecka (KNE) a jejich festivalu Odigitis vyjádřily upřímnou účast s vývojem v Bolívii a s pokračujícími snahami destabilizovat lidovou a legitimní vládu v Bolívii, kterou právě nyní a s dostatečnou přesvědčivostí potvrdilo referendum konané v této zemi...

Odsuzujeme podvratné a odštěpenecké tendence v Bolívii, jasně zaštítěné a podporované americkou administrativou, které jsou zaměřovány ke svržení vlády, která se nepřidala k imperialistickým plánům v této oblasti.

Rovněž odsuzujeme četné plány a aktivity imperialistického zasahování do zájmů Bolívijské bolívarské republiky. Právě odhalený pokus o státní převrat dokazuje, že takové plány nebudou nikdy odloženy.

Vyjadřujeme naši pevnou a niternou solidaritu s lidem Bolívie a Venezuely a s jejich vládami v jejich snaze za národní suverenitu a územní celistvost, v obraně vymožeností a v právu určovat si svůj osud bez imperialistického vměšování.

Také vyjadřujeme solidaritu s pokrokovými vládami Latinské Ameriky a jejich lidovým hnutím, které jsou taktéž pod imperialistickým nátlakem a hrozbou.

Mimo to důrazně odsuzujeme politiku USA a EU, která otevřeně straní všem druhům podvratné činnosti, podporuje je jak v těchto zemích, tak v celé oblasti, v zájmu mnohonárodních a nadnárodních korporací a kontroly materiálních a energetických zdrojů.

Ruce pryč od Bolívie a Venezuely!

Atény,

18.-21. září 2008

 

Solidarita se socialistickou Kubou

Komunistické a dělnické strany také vyjádřily svoji bezpodmínečnou podporu a solidaritu kubánské revoluci, jejímu lidu a vedení, zvláště v těchto chvílích ničivých následků dvou hurikánů Gustav a Ike pro ostrov revoluce a jeho lid.

Navzdory minimálním ztrátám na životech díky dobře připraveným evakuačním opatřením a statečné účasti kubánských občanů, je rozrušení tisíců domů a elektrické sítě obrovské. Podobně byla vážně poškozena výroba potravin a dalších zemědělských produktů.

Nezávisle na nezbytných opatřeních, která již byla přijata Kubou, vyzýváme všechny pokrokové a mírumilovné lidi z celého světa, aby vyjádřili svou solidaritu s ostrovem všemi prostředky a formami.

Tyto hurikány byly nejsilnější za posledních 50 let. Nicméně jejich důsledky jsou velmi nízké ve srovnání s těmi, které způsobila imperialistická hospodářská a finanční blokáda uvalená americkou administrativou za všechny tyto dekády na Kubu.

Znovu opakujeme náš pevný požadavek na okamžité ukončení blokády a na odvolání pokryteckého zájmu projevovaného americkou administrativou pro symbolickou podporu založenou na podmínkách. Rovněž odmítáme dvojí morálku EU, kterou obsahuje její společný postoj a vměšování do vnitřních záležitostí Kuby.

A znovu odmítáme neoprávněné věznění pěti kubánských vlastenců v USA, které se uskutečňuje již plných 10 let v nelidských podmínkách jako akt politické odplaty socialistické Kubě. Požadujeme okamžité propuštění kubánské pětice a vyjadřujeme svoje přesvědčení, že Kubánská revoluce, která vstupuje do 50. roku svého triumfu, bude pokračovat cestou protiimperialistického odporu a socialistické výstavby jako zářný příklad pro lid Latinské Ameriky a světa.

Ať žije Kuba a 50 let od její revoluce!

Pryč s blokádou!

Svobodu pětici Kubánců!

 

Obě rezoluce podepsaly : Alžírská strana pro demokracii a socialismus, AKEL (Kypr), KSČM, Maďarská komunistická dělnická strana (Munkáspárt), Dělnická strana Belgie, KS Kuby, Německá KS (DKP), KKE (KS Řecka), KS Indie, KS Indie (Marxistická), Socialistická strana Lotyšska, Libanonská KS, KS Lucemburska, KS Norska, KS Pakistánu, Lidová fronta pro osvobození Palestiny, Palestinská KS, Strana lidu Palestiny, Portugalská KS, KPRF (KS Ruské federace), KS Španělska, KS národů Španělska, Syrská KS, KS Turecka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

UŽ TOHO MÁM DOST A DOST BYLO KAPITALISMU, DOMA I VE SVĚTĚ!!!!!

(Johnny , 30. 9. 2013 9:46)

ALE ANO, MY SOUDRUZI VYSLOVUJEME PLNOU PODPORU VŠEM STÁTŮM JAKO JE KUBA, BOLÍVIE, VENEZUELA, EKVÁDOR, NIKARAGUA, ALE TAKY ČÍNA, MONGOLSKO,VIETNAM A DALŠÍ. PŘEDEVŠÍM VELKÝ VZKAZ: NENECHTE SI SOCIALISMUS,KTERÝ JSTE SI VYBUDOVALI NEBO ZAČÍNÁME HO BUDOVAT, NIČÍM A NIKÝM VZÍT A NEDEJTE SE NIČÍM A NIKÝM OD NĚJ OHROZITI. MŮJ TATIK č .2 MY JEDNOU VYKLÁDAL KARTY A V NICH VYŠLO,ŽE SOCIALISMUS PŘIJDE TENTOKRÁT Z AMERIKY A JAK JE VIDĚT,TAK SE TO NAŠTĚSTÍ VYPLŇUJE!!! SICE Z LATINSKÉ AMERIKY, ALE HLAVNÍ JE,ŽE SE TO DĚJE!!!! JE DŮLEŽITÉ,JEDNOU PRO VŽDY SKONCOVAT S KAPITALISMEM A IMERIALISMEM,KTERÝ AKORÁT VYVOLÁVÁ VÁLKY V ZÁJMU USA A JEN ŠKODÍ PRACUJÍCÍM PO CELÉM SVĚTĚ!!!! UČTE I SVÉ DĚTI, ŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE LÁSKA K BLIŽNÍMU SVÉMU, PRÁCE, JISTOTA, TO ZÁKLADNÍ, KTERÝ LID POTŘEBUJE A TAKY TEN MÍR,ANO TEN MÍR!!!!!! A JAK ŘEKL ČI ZPÍVAL JOHN LENNON: DEJME ŠANCI MÍRU! DĚLEJ LÁSKU,NE VÁLKU!!!! TAKŽE DRŽÍM VÁM PALCE A DĚLNICKÉ PĚSTI A PŘEJEM ÚSPĚCH A MNOHO ŠTĚSTÍ!!!! KÉŽ BY SE TO JEDNOU POVEDLO I U NÁS DOMA, V NAŠI DRAHÉ VLASTI ČESKOSLOVENSKÉ!!! MNOHO ZDARU!!

Zkaženej vzduch

(rea, 18. 9. 2009 23:47)


A kdo tady zamořuje vzduch svým plesnivým a smrdutým střelivem? Nejste to náhodou vy, příslušníci pravice? Exkurzi do Venezuely či na Kubu doporučuji spíše vám. A taky do Afriky, abyste viděli, jak vypadá vyspělá neoliberální ekonomika v praxi.

solidarita

(novák, 19. 8. 2009 22:29)

jsou pravdivé - plně je podporuji !!!

Ale no tak

(Martin, 17. 6. 2009 10:13)

Gottwald ? A hrdina? Co se stalo? Že bych byl usnul a mezitím někdo vymazal dvacáté století?

Viku, Viku

(Míra, 22. 2. 2009 10:08)

Viku, Viku, čtu ty vaše deklarace a úplně na mě padá hrůza z minulých let, jen ten slovník - už jsem ten nenávistný akcent s imperialistickými přisluhovači atd skoro zapoměl. Díky za připomenutí. Myslím že díky takovýmto stránkám alespoň vyburcujete lidi k opatrnosti před tou lůzou, která by se tady snad (nedej bože) mohla ujmout moci a řádit jako v padesátých letech. Viku, Viku...

Kampak na nás :))

(Michal Doležel, 19. 1. 2009 13:40)

...Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, vás si každý koupí, na nás jste však hloupí! Kampak na nás bolševici, copak vás to napadá, víme jak ta vaše volnost vypadá!
My si v Čechách nenecháme bolševismem hlavy plést, republiku neprodáme za zradu a podlou lest, my jsme národ příliš zdravý, Šmeral nás tu nenakazí, naše zem je maličká, má však svého tatíčka. Za ním půjde každý Čech s písní na svých rtech. Kampak na nás bolševici copak vás to napadá...!
K. Hašler
http://www.youtube.com/watch?v=Lmud55Slh_c

Tom--reprezentant pravičácké spodiny

(vik, 16. 11. 2008 0:06)

Tome, a proč ty nevypadneš so U$A, když se ti to nelíbí? A žádné argumenty a žádné argumenty. Proč ta naše pravičácká lůza je tak vypatlaná, to ví snad jen bůh.

Vy jste banda kokotů tady :-)

(Tom, 4. 11. 2008 18:42)

...a nejenom kokoti, navíc hlavy vymaštěné! Měli by jste se odstěhovat na Kubu nebo tam někam a ne tady kazit vzduch!