Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavražděn člen vedení Kolumbijské komunistické mládeže

30. 1. 2008
K vraždě došlo ve venezuelské provincii Apure, v pohraniční oblasti s Kolumbií. Dva neznámí muži zde opakovanými výstřely ukončili život komunistického vedoucího pracovníka.
Alirio Quiñónez uprchl do exilu z důvodu brutální perzekuce členů Kolumbijské komunistické mládeže, kteří jsou v Kolumbii vystaveni věznění, mučení a vraždám. Represe je namířena nejen proti mladým komunistům, ale i proti členům Kolumbijské komunistické strany a aktivistům Demokratického alternativního pólu a odborového hnutí.
Plnou zodpovědnost za vraždu Alirio Quiñóneze nese zločinný proimperialistický režim v čele s prezidentem Álvaro Uribe Vélezem, který je hlavním důvodem teroru a války v Kolumbii. Tento zločinný režim neustále odmítá návrhy komunistů a dalších demokratických sil na mír v zemi a zároveň zesiluje hrůznou represi proti lidové opozici.
Komunistický svaz mládeže vyjadřuje solidaritu a soustrast své bratrské organizaci v Kolumbii – Kolumbijské komunistické mládeži, stejně jako příbuzným, přátelům a soudruhům Alirio Quiñóneze. Komunistický svaz mládeže i nadále plně podporuje komunisty a další demokratické síly Kolumbie v jejich úsilí za ukončení režimu teroru a války a zahájení budování socialismu v této zemi.

Milan KRAJČA,
předseda Komunistického svazu mládeže

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář