Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunistické hnutí - Československo

Příspěvky

KSM v Železnici: Ne tzv.Straně evropské levice

15. 5. 2008

Již tradičním místem, kde se v menším, avšak o to konkrétnějším měřítku diskutuje o charakteru a činnosti komunistického hnutí v oblasti střední Evropy, je pravidelné setkání Stálého fóra evropských levicových regionů (SFEL-R) jako platformy akční spolupráce především polských, českých, slovenských a německých komunistů a levice.
 

Jak skončila rudá výstava?!

10. 5. 2008

Na 1. máje zájem o naše prapory opravdu radikálně stoupl. Prozatímní skóre při útocích na prapory Komunistického svazu mládeže je: anarchisté 1 zcizený; policie 3 zcizené; fašisté 4 zničené. Když je nás tak málo, nic neznamenáme a jsme jenom ta "hloupá zakomplexovaná mládež", jak o nás píší od Týdne až po Slačálka, tak že jim to za to stojí...? Čest práci, která dobro plodí a šťastný 1. máj
 

Řádění vandala ukončilo výstavu o mladých radikálních komunistech

6. 5. 2008

idnes.cz z 5. května 2008:
Skupina čtyř černě oblečených lidí minulý týden sprejem s autolakem poničila výstavu skupiny Guma Guar, která se zabývala předloňským rozhodnutím ministerstva vnitra zakázat činnosti Komunistického svazu mládeže. Galerie hlavního města Prahy expozici okamžitě uzavřela, incident vyšetřuje policie.
 

Policie zabavila rudé vlajky

6. 5. 2008

Článek otiskly Lidové noviny dne 2. května 2008
 

Vystoupení s. Jakuba Holase na diskusním čtvrtku

18. 4. 2008

Čest práci, chtěl bych vás pozdravit za nerozpustitelný Komunistický svaz mládeže, chci zde omluvit Davida Pazderu, který v současné chvíli agituje v Hodoníně, kde se účastní významné protiradarové akce. Také bych vás chtěl v úvodu upozornit na materiály, které jsem umístil u východu z této místosti, jednak tedy na Mladou pravdu, samolepky, tak i na petiční arch proti všeobecnému zdražování a především sborníky z mezinárodních a teoreticko-politických konferencí, tedy "O odkazu VŘSR" a "O zločinech kapitalismu a perspektivách lidstva". Tolik tedy na úvod a nyní vych chtěl krátce pohovořit o několika věcech.
 

Mezinárodní den žen - začínáme plesem LKŽ Dobromysl...

30. 3. 2008

My, brněnští členové KSM, velmi rádi navštěvujeme akce Levicového klubu žen. Proto jsme jako vždy uvítali i tradiční vřelé soudružské pozvání na ples při příležitosti Mezinárodního dne žen. Tento den si rádi připomínáme. A to navzdory tomu, že se ho naše "veselá" modrá oligarchie ruku v ruce se svobodně-demokratickými tržními „vždypřisluhovači“ pokouší odstranit z kalendáře i povědomí lidí, stejně tak, jak se snaží vymazat či pohanět připomínky lidových vítězství, především toho nad nacismem, "dělnické vánoce" (jak ruští bolševici přezdívali v carských dobách hladu, sociálních nejistot a státního útlaku 1. máj - svátek práce) i dny lidské a národní vzájemnosti.
 

Zemřela, aby ostatní mohli žít

26. 3. 2008

BRNO - Položením kytice květů k pomníku Marušky Kudeříkové si připomněli včera v Brně členové KSM,KSČM a občané 65. výročí popravy této dvaadvacetileté bojovnice proti fašismu v nacistické káznici. David Pazdera z brněnského KSM při té příležitosti uvedl, že Maruška Kudeříková raději zemřela, než by zradila své komunistické přesvědčení, aby ostatní mohli žít. Přesto soudobí noví demokraté odstranili její pamětní desky z ulic Brna, Strážnice a jiných měst a obcí, protože jim boj proti fašismu není po vůli.

27. března 2008, (vž),HaNo

 

POZVÁNKA K UCTĚNÍ 65 LET OD ZAVRAŽDĚNÍ MARUŠKY KUDEŘÍKOVÉ NACISTY

24. 3. 2008

Dne 26. 3. 1943 byla popravena bojovnice proti fašismu Maruška Kudeříková.
Její památku uctíme veřejným setkáním ve středu, 26. 3. 2008 u sochy Marušky K. na tř. kpt. Jaroše.
Sraz účastníků je v 16 hod u pomníku osvoboditelů na Moravském nám.

K účasti na pietním aktu vyzývají:
městská organizace Komunistické strany Čech a Moravy, Komunistický svaz mládeže a další levicové organizace
 

Prohlášení KSM Brno:

23. 3. 2008

K zamítnutí žaloby KSM na ministerstvo vnitra, které se snaží zrušit občanské sdružení - Komunistický svaz mládeže
 

Kdo vyhrál: Politika nebo právo?

23. 3. 2008

Soud potvrdil zrušení KSM (Podle Haló novin z 20. 3. 08)